ממה מורכבת מערכת הגב בתרמילי One House?


מהם המרכיבים של מערכת גב במוצ’ילות – ומה הופך את מערכת הגב של תרמילי One House לאחת ממערכות הגב הטובות ביותר בארץ?

מערכת הגב של תרמילי One House, היא אחת ממערכות הגב הטובות ביותר שקיימות היום בשוק. מערכת הגב בנויה בצורה כזאת, שמעבירה את כל המשקל של הציוד לאזורים חזקים יותר בגוף – הכתפיים, המותניים והרגליים – ומורידה את העומס מהגב.

אם תתאמו את מערכת הגב בצורה אופטימלית וטובה, שמותאמת אישית לגב שלכם – התרמיל יתפקד ברמה מצויינת, ויקל עליכם מאוד בטיול, ובנשיאת משקלים.

ממה מורכבת מערכת הגב?

מערכת הגב בתרמילי One House מורכבת מ3 גורמים עיקריים:

1. 2 מוטות אלומניום לאורך התרמיל –

זה החלק העיקרי במערכת הגב. התפקיד של מוטות האלומניום הוא בעצם להחליף את הגב שלכם – ולהוריד את המשקל מראש התרמיל, ועד לאגן שלכם. המוטות מחוברים בצורת V, מראש התרמיל ועד לאגן שלכם.

האלומניום עצמו הוא קל משקל, אבל מורכב בצורה כזאת שנותנת לו כוח וחוזק.

2. 2 מוטות אלומניום לרוחב התרמיל:

כאשר ממלאים ומנפחים את התרמיל באופן מירבי – הוא עלול לקבל צורה של החפצים שבו. למערכת הגב אסור לשנות את הצורה שלה, כי זה עלול לפגוע בגב (במקרה הגרוע) או סתם להציק וליצור אי נוחות (במקרה הטוב). התפקיד של 2 מוטות האלומניום שלרוחב הגב, הוא לקבע את 2 המוטות האנכיים, ולשמור את הצורה של מערכת הגב – גם כאשר התרמיל מלא.

4 מוטות האלומניום האלו, יוצרים יחד צורה הדומה לסולמית (#) – 2 לאורך ושניים לרוחב.

3. פלסטיק קשיח:

המוטות מורכבים מעל פלטת פלסטיק קשיח, ששומר על הצורה שלה, ועוזר לתמוך בכל התרמיל כולו. הפלסיק מגדיל את שטח הפנים של מערכת הגב, ועוזר לתמוך ביותר.

חלקים נוספים במערכת הגב – הכתפיות ורצועת המותניים

בעזרת כל המוטות הנ”ל, מערכת הגב מסוגלת להעביר את המשקל בצורה מיטבית. אבל אנחנו מרימים את התרמיל בעזרת הכתפיות ובעזרת מערכת האגן – ולכן גם התפקיד שלהם חשוב מאוד.

רצועות הכתפיים חייבות להיות נוחות ורחבות – כדי לא להפעיל לחץ מיותר על מיקום אחד בכתפיים. החומר הטוב ביותר לריפוד רצועות הכתפיים, נקרא EVA.

(ראשי תיבות של Ethylene-vinyl acetate)

בעברית – פולימר מוקצף. לא נבזבז לכם את הזמן עם מונחים מקצועיים – אבל בגדול זה החומר שהמותגים הגדולים בעולם משתמשים בו כדי לרפד את מערכות הגב שלהם. היתרון בEVA, הוא שהחומר לא “נשבר” – זאת אומרת שגם אם יהיה לחץ במקום מסויים בריפוד, ברגע שיוסר הלחץ הריפוד יחזור לקדמותו. זה עוזר להאריך את החיים של הריפוד – וגם מונע ממערכת הגב ללחוץ בנקודות ספציפיות. החומר מפזר את המשקל לכל אורך רצועת הכתפיים, ובכך מקל על הנשיאה.

הEVA מצופה ברשת תלת מימדית – 3D MESH. ככה נראית רשת תלת מימדית:

רשת תל מימד - כיסוי הריפוד במערכת הגב

הרשת הזאת מכסה את מערכת הגב ואת הרצועות – והתפקיד שלה זה לנדף את הזעה ולאוורר את הגב. בתרמילים שלנו השתמשנו ברשת רחבה יותר – כדי לתת ליותר אוויר לזרום פנימה.

קשה להדגיש יותר את חשיבות מערכת הגב – מערכת הגב היא הבסיס של המוצ’ילה, והיא מה שתשנה לכם את חווית הטיול. מערכת גב איכותית, עמידה שעשויה מחומרים איכותיים – תשדרג לכם את החוויה עשרות מונים. אל תתפשרו על איכות מערכת הגב, כי זה יכול להית ההבדל שבין טיול מפנק לבין סיוט מהלך.

הרשמו לעדכונים

Please wait...

תודה! מייל בדרך אליך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *